Специфічних досліджень з вивчення первинного лікування ВТЕ у пацієнтів з онкологічними захворюваннями не має. Проте, є численні дослідження, в яких порівнювали ефективність використання НФГ і НМГ під час первинного лікування ТГВ, включаючи хворих на рак. Мета–аналіз цих досліджень свідчить, що НФГ, який вводили внутрішньовенно зі стандартним моніторингом АЧТЧ, або НМГ при підшкірному введенні залежно від маси тіла без потреби у моніторингу дози, однаково ефективні та безпечні у первинному лікуванні ТГВ.
Рекомендації, розроблені для пацієнтів без онкологічних захворювань, можливо екстраполювати для використання у пацієнтів з онкологічними захворюваннями при виникненні у них ТГВ.
Застосування НМГ для лікування ТГВ забезпечує можливість амбулаторної курації пацієнтів з тромбоемболією, пов’язаною з онкологічним захворюванням. Первинне лікування ТЕЛА у таких хворих не є специфічним. Проте, в деяких дослідженнях оцінювали ефективність як внутрішньовенного введення НФГ, так і підшкірного застосування НМГ для лікування ТЕЛА.
В дослідженні, до якого були включені 108 пацієнтів з ТЕЛА, оцінювали ефективність амбулаторного використання НМГ. У 22% пацієнтів діагностовано онкологічне захворювання, рецидив тромбозу виник у 5,6% з них, кровотеча – у 2,9%. Таким чином, пацієнтам з онкологічним захворюванням при виникненні ТЕЛА можна призначати НФГ або НМГ для її первинного лікування, за винятком хворих із нестабільниими показниками гемодинаміки. Амбулаторна терапія з використанням НМГ є пріоритетною у хворих із потенційно меншою тривалістю життя, коли його якість є основною проблемою.
Безпечність та ефективність встановлення кава–фільтрів у пацієнтів за умови виникнення тромбозу, пов’язаного з онкологічним захворюванням, не досліджені.
Взагалі, якщо проведення антикоагулянтної терапії протипоказане через загрозу виникнення активної кровотечі, встановлення кава–фільтрів не рекомендоване через високий ризик виникнення рецидиву тромбозу у таких пацієнтів.